Zgorzelec

Budynek magazynowo

MLP Zgorzelec

Zgorzelec

Miejscowość

Hala A: 33.493 m² | Hala B: 2.720 m² | Hala C: 3.675 m²

Powierzchnia

Hala A: 192 / 168 / 13,5 m | Hala B: 84 / 146 / 14 m | Hala C: 60 / 56 / 14 m

Długość, szerokość, wysokość

Logistics building,  Budynek produkcyjny

Typ budynku

pod klucz

Zakres usług

12 m-cy

Czas budowy
Opis obiektu

Inwestycja została zlokalizowana przy ul. Sulikowskiej w Zgorzelcu. Obejmuje budowę 3 hal produkcyjno-magazynowych wraz częściami socjalno-biurowymi oraz z towarzyszącą infrastrukturą. W ramach tej inwestycji wykonany zostanie również odcinek drogi gminnej wraz ze skrzyżowaniem drogi powiatowej z gminną.
Hale posiadać będą konstrukcję szkieletową, główna konstrukcja nośna wykonana będzie z żelbetowych słupów prefabrykowanych, posadowionych na stopach fundamentowych. Konstrukcję dachu stanowią stalowe dźwigary kratowe o rozpiętości 12 m i 24 m. Elewacja wykonana będzie z płyt warstwowych w układzie poziomym, a w częściach reprezentacyjnych w systemie fasady aluminiowo-szklanej. Przylegle do każdej z hal powstaną dwukondygnacyjne budynki socjalno-biurowe o powierzchni około 2x400 m2 i 2x100 m2.
Wokół hal wykonana będzie niezbędna infrastruktura, miejsca postojowe dla samochodów, drogi pożarowe, portiernia, zbiornik retencyjny, budynek pompowni wraz z zbiornikiem na wodę do celów pożarowych.

Obiekt będzie posiadał certyfikację BREEAM na poziomie EXCELLENT.

Specyfika

Budowa Centrum Logistycznego MLP w Zgorzelcu.